Zabiegi trychologiczne

Zabiegi trychologiczne

 

We współczesnej medycynie estetycznej ważną rolę odgrywa trycholog. Kraków jest miejscem, gdzie wiele kobiet decyduje się na zabiegi poprawiające urodę.

Jakie zabiegi wykonuje trycholog?

Trycholog jest specjalistą w dziedzinie mieszczącej się pomiędzy fryzjerstwem a dermatologią. Trycholodzy zajmują się problemami skóry głowy oraz badaniem ogólnego stanu włosów. Metody stosowane np. w Krakowie pozwalają diagnozować i leczyć różne schorzenia. Zabiegi wykonywane przez trychologów, np. w Krakowie http://scmestetic.pl/nasze-uslugi/trichologia/trichologia-opis/ , pomagają leczyć:

  • atopowe zapalenie skóry, 
  • łojotokowe zapalenie skóry, 
  • wypadanie włosów,
  • łuszczycę, łupież oraz łysienie, które staje się plagą.

Kobieta korzystająca z usług trychologa w Krakowie - pozuje do zdjęcia.
Kobieta korzystająca z usług trychologa w Krakowie.

To właśnie te choroby są coraz częściej źródłem dyskomfortu społecznego, prowadzącego do dużej izolacji jednostki. Podejście profesjonalnego trychologa, np. w Krakowie, do problemu jest bardzo ważne, ponieważ procesy naprawcze włosa są długotrwałe. Opóźniona reakcja może prowadzić do nieodwracalnych strat w postaci zaniku mieszka włosowego, z którego już żaden włos nie będzie w stanie wyrosnąć. Specjalista może wykonać sztuczne pobudzanie mieszków włosowych, by zapobiec ich obumieraniu i odzyska jak największą ilość włosów.

Najważniejsza jest odpowiednia diagnoza oraz dobranie odpowiedniego leczenia. Warto również profilaktycznie sprawdzić skórę głowy i stan włosów żeby uniknąć nawarstwienia problemów z nimi w przyszłości. Doświadczony trycholog przed rozpoczęciem leczenia będzie dogłębnie dążył do odkrycia źródła problemu.


Comments are closed.